Αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ , έχασε 3-2 από την Σάλκε

schalke_entos

Ράγισαν οι καρδιές των φίλων του ΠΑΟΚ από το συγκλονιστικό παιχνίδι των “ασπρόμαυρων” κόντρα στην Σάλκε.

Ο “δικέφαλος” πάλεψε στην ρεβάνς της Τούμπας, αλλά τελικά, μη έχοντας σύμμαχο την τύχη, ηττήθηκε με 2-3 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν στο 43′, ο ΠΑΟΚ, όμως, δεν πτοήθηκε, μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με τον Αθανασιάδη στο 53′.

Μάλιστα, στο 64′ αποβλήθηκε ο Τζόουνς και ο ΠΑΟΚ είχε στο γήπεδο παίκτη παραπάνω. Κάτι που πάντως δεν εκμεταλλεύτηκε αφού τρία λεπτά αργότερα η άμυνα του ΠΑΟΚ και ο Χακόμπο έκαναν κακή εκτίμηση και έδωσαν την ευκαιρία στον Ντράξλερ να σημειώσει το 1-2.

Ο Κατσουράνης αναπτέρωσε τις ελπίδες του ΠΑΟΚ με εκπληκτική κεφαλιά στο 79′, αλλά ο Σαλάι έβαλε ταφόπλακα στα όνειρα του “δικεφάλου” με πλασέ στο 90′.