Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός 83-82 (videos)

Ο Παναθηναϊκός είχε πραγματοποιήσει τρία εξαιρετικά δεκάλεπτα, ήλεγχε το ματς μέχρι και την αρχή του 4ου δεκαλέπτου, ωστόσο ένα νεκρό διάστημα ορισμένες κακές επιλογές στην επίθεση και μερικά… φαλτσοσφυρίγματα έφταναν στην Μπαρτσελόνα για να ανακτήσει το χαμένο προβάδισμα, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, κάνοντας το 1-0 με το τελικό σκορ να είναι 83-82.

[tubepress_gagarin205 mode=’tag’, tagValue=’barcelona panathinaikos’  resultsPerPage=”8″ hqThumbs=”true”]

Οι πράσινοι παρά τον εξωπραγματικό Διαμαντίδη(26π),τον εξαιρετικό Μπατίστ(15π) και τον killer Νίκολας (16π) δεν κατάφεραν να κάνουν το 0-1, με την αδικία ωστόσο να πλανάται στο μυαλό όλων στο πράσινο στρατόπεδο.

Σε ένα ματς πραγματική διαφήμιση του μπάσκετ, ο Παναθηναϊκός έχασε την πρώτη ευκαιρία για να σπάσει το πλεονέκτημα έδρας της Μπαρτσελόνα…

Και λεμε την πρώτη ευκαιρία γιατί θα ακολουθήσουν και άλλες και αν δεν έχει την σφαγιαστική διαιτησία στα τελευταία λεπτά του αγώνα, δεν θα έχει πρόβλημα να δείξει στους Καταλανούς το πόσο… “τελειωμένος” είναι ή τουλάχιστον τον θεωρούν.

Ένας Διαμαντίδης που απέδειξε γιατί εξακολουθεί να είναι ο καλύτερος παίκτης τη Ευρώπης αλλά και όλοι οι υπόλοιποι πράσινοι έκαναν μία από τις καλύτερες εμφανίσεις ελληνικής ομάδας στην Ευρώπη και έχασαν στις λεπτομέρειες και με την βοήθεια των Σουτούλοβιτς, Μπολτάιζερ και Λάτισεβς την μεγάλη νίκη…[http://prasinanea.gr]