Ο Παναθηναϊκός νίκησε στην Ξάνθη 2-0 (videos)

[tubepress_gagarin205 mode=’tag’, tagValue=’xanthi panathinaikos’ resultsPerPage=”8″ hqThumbs=”true” ajaxPagination=”true”]
Περισσότερα βίντεο του Παναθηναϊκού εδώ

ΠΡΑΣΙΝΑ ΝΕΑ:
Παρά τη «μαυρίλα» των τελευταίων ημερών, των δυσοίωνων προβλέψεων, των προβληματικών δεδομένων και της διοικητικής-μετοχικής αναταραχής, ο Παναθηναϊκός αρνήθηκε πεισματικά στην Ξάνθη να πετάξει λευκή πετσέτα στο πρωτάθλημα, γεγονός που από μόνο του μπορεί να φαίνεται στην πλειονότητα του κόσμου ως αυτονόητο, δεν παύει εντούτοις να έχει ξεχωριστή σημασία. Ιδίως τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.
[ περισσότερα εδώ ]

ENET.GR:
Νικηφόρα πρεμιέρα του Παναθηναϊκού στο 2011. Με χαρακτηριστική άνεση επικράτησε (2-0) στα Πηγάδια της Skoda Ξάνθης, χάρη σε γκολ που πέτυχαν στο 35ο δευτερόλεπτο ο Σισέ και στο 93ο λεπτό ο Χριστοδουλόπουλος.

Ήταν ίσως το καλύτερο ματς του Παναθηναϊκού επί ημερών Φερέιρα,  με τον Πορτογάλο να επιλέγει ένα άκρως επιθετικό σχήμα (Νίνη, Λέτο, Γκοβού, Σισέ) και να δικαιώνεται.

Οι “πράσινοι” έπαιξαν παθιασμένα, είχαν τρεξίματα και αρκετά καλή κυκλοφορία τουλάχιστον στα πρώτα 60-70 λεπτά. Ο Ζιλμπέρτο Σίλβα, μοναδικό αμυντικό χαφ, στο καλύτερο φετινό του παιχνίδι, ο Νίνης με καλές επιλογές στη δημιουργία και ιδίως ο κεφάτος Λέτο να προκαλεί συνεχώς ρήγματα στην άμυνα της Ξάνθης [ περισσότερα εδώ ]

ΝΕΤ: Με το δεξί ΠΑΟ και Σισέ

Ποδαρικό με γκολ έκανε ο Τζιμπρίλ Σισέ και με νίκη ο Παναθηναϊκός τη νέα χρονιά καθώς οι “πράσινοι” πέρασαν νικηφόρα από τα “Πηγάδια” κερδίζοντας τη Ξάνθη με 2-0 στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου (16η αγωνιστική) του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα. Το γκολ του Σισέ μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο έδωσε το προβάδισμα στους “πράσινους”, οι οποίοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Χριστοδουλόπουλο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ…