ΠΑΟΚ-Ξάνθη 2-1 (videos)

[tubepress_gagarin205 mode=’tag’, tagValue=’paok xanthi’ resultsPerPage=”8″ hqThumbs=”true”]

Περισσότερα βίντεο για τον ΠΑΟΚ εδώ
Τι κι αν οι παίκτες του ΠΑΟΚ έπαιξαν με την κούραση να βαραίνει τα πόδια τους από το μεσοβδόμαδο πολύ κρίσιμο παιχνίδι για το Κύπελλο, τι κι αν ο Δικέφαλος αγωνίστηκε χωρίς το καλύτερο αμυντικό δίδυμο αμυντικών χαφ στην Ελλάδα, τι κι αν σε ένα ακόμα παιχνίδι είδαμε να αποχωρεί από το γήπεδο υποβασταζόμενος ένας ακόμα βασικός παίκτης μας, τι κι αν σε ένα ακόμα παιχνίδι είδαμε ένα τιποτένιο ανθρωπάκι να σφυρίζει υπέρ του αντιπάλου, τι κι αν η ομάδα μας ισοφαρίστηκε σε πολύ κρίσιμο σημείο του αγώνα από τη μοναδική φάση που έκανε ο αντίπαλος στο 2ο ημίχρονο,  ο ΠΑΟΚ έκανε αυτό που έπρεπε μπροστά στο κοινό του και πήρε μια πολύτιμη νίκη που μόνο μια μεγάλη ομάδα μπορεί να πετύχει κόντρα σε όλες αυτές τις αντίξοες συνθήκες. Έχοντας πολύ καλά διαστήματα, η ομάδα του ΠΑΟΚ μπόρεσε και έπαιξε στρωτό ποδόσφαιρο απειλώντας την εστία της Ξάνθης πολλές φορές. Στο πρώτο ημίχρονο το κέντρο του ΠΑΟΚ (Φωτάκης, Ίβιτς, Βιεϊρίνια, Τσουκαλάς) τα πήγε πολύ καλά, αλλά σύντομα άλλαξε με τον τραυματισμό του Φωτάκη και την αντικατάστασή του από τον Κούτσια…[http://fcpaok.gr/]

Ένα ακόμα τρίποντο πρόσθεσε στη φετινή του βαθμολογική  συγκομιδή ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στην Τούμπα με 2-1 της φιλόδοξης Ξάνθης.

Η ομάδα, παρά την κόπωση από το παιχνίδι της Τετάρτης, αλλά και την απουσία του παίκτη που είναι ο κινητήριος μοχλός της στα τελευταία παιχμίδια (Πάμπλο Γκαρσία) έφτασε στη νίκη, δείχνοντας πνεύμα νικητή μετά την προσωρινή ισοφάριση της Ξάνθης…[http://www.paokmania.gr/]

Την ήττα με 2-1 γνώρισε την Τούμπα από τον ΠΑΟΚ η SKODA ΞΑΝΘΗ το Σάββατο το απόγευμα. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 37′ σε ένα χρονικό σημείο που η ξανθιώτικη ομάδα έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Στην επανάληψη ο Μάουρο Πόι με την είσοδό του στον αγώνα ισοφάρισε σε 1-1 (65′) αλλά στο 81′ ο Σαλπιγγίδης πέτυχε το τελικό 2-1…[http://www.skodaxanthifc.gr/]