ΠΑΟΚ-Λάρισα 1-0 (videos)

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε 1-0 της Λάρισας στην Τούμπα, για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Με το αποτέλεσμα αυτό ο Δικέφαλος του βορρά έκανε ένα ακόμη βήμα για την είσοδο του στα πλέι οφ, ενώ οι βυσσινί θέλουν πλέον ένα… θαύμα για να αγωνίζονται στην πρώτη εθνική κατηγορία και την επόμενη σεζόν.

[tubepress_gagarin205 mode=’tag’, tagValue=’παοκ λαρισα’  resultsPerPage=”6″ hqThumbs=”true”]

Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Μάκη Χάβου πέτυχε ο Στέφανος Αθανασιάδης στο 68ο λεπτό κι ενώ είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς τρία λεπτά νωρίτερα.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα την ΑΕΛ με 1-0 στην μισογεμάτη Τούμπα και κλείδωσε μία θέση για τα πλέι οφ. Απίστευτη φάση στο ξεκίνημα του αγώνα, με τον Έτο να κρύβει ένα μπουκάλι νερό στο σορτσάκι του!

Σε ένα παιχνίδι με μέτριο ρυθμό στο μεγαλύτερο του διάστημα και πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή, ο ΠΑΟΚ πήρε μία σπουδαία νίκη και κλείδωσε μία θέση για τα πλέι οφ.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο γκολ του Αθανασιάδη στο 68ο λεπτό, με τον νεαρό άσο να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο τέρμα γυρίζοντας εντυπωσιακά το σώμα του…[http://www.sport24.gr/]