Αθλητικά

AEK-Άρης 1-2 (videos)

Ο Αρης νίκησε 2-1 την ΑΕΚ μέσα στο ΟΑΚΑ για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας με δύο γκολ του Νέτο στο 29′ και στο 75′.

Για τους γηπεδούχους ισοφάρισε προσωρινά ο Μπλάνκο στο 51′. Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ματέος με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

[tubepress_gagarin205 mode=’tag’, tagValue=’aris aek’   resultsPerPage=”8″ hqThumbs=”true”]

Τρεις μέρες μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό, που την έστειλε πάντως στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ, η ΑΕΚ γνώρισε νέα ήττα στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, με 2-1 από τον Αρη, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο γκολ ο Νέτο για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, που είχε σε μεγάλη μέρα τους Τόχα, Φατί, Μίσελ και Σηφάκη. Ο Μπλάνκο ισοφάρισε προσωρινά για τους γηπεδούχους, που είχαν πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους και τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Ματέος.