Ολυμπιακός – Παρί Σεν Ζερμέν 1-4 (highlights)

1240535_10151865262720185_1165941107_n

Ο Ολυμπιακός έκανε μαγικό πρώτο ημίχρονο με δύο δοκάρια, μια γκολάρα του Βάις και 10-1 τελικές, όμως στην επανάληψη κατέρρευσε και ηττήθηκε με 1-4 από την Παρί στο “Γ. Καραϊσκάκης”. Και τα τρία γκολ των Γάλλων στο β’ μέρος μπήκαν έπειτα από κόρνερ.

Με 10-1 τελικές υπέρ τους, δύο δοκάρια στο πρώτο 15λεπτο, αρκετές ευκαιρίες και μια γκολάρα του Βάις, οι “ερυθρόλευκοι” δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω από το να ισοφαρίσουν τους Πρωταθλητές Γαλλίας.

Και εκεί που η εξαιρετική παρουσία των παικτών του Μίτσελ στο πρώτο μέρος έφερε έναν άνεμο αισιοδοξίας, στο δεύτερο μέρος ήρθε η κατάρρευση. Οι Παριζιάνοι πάτησαν τέρμα γκάζι, ο Λαβέτσι που πήρε τη θέση του Μόουρα αναστάτωσε την “ερυθρόλευκη” άμυνα και με τρία γκολ από κόρνερ (!) ήρθε το τελικό 1-4.